
Suroviny vystačí na 36 slepených čtverečků
Kakaové křehké těsto
- 180 g mouky
- 20 g kakaa
- 110 g másla
- 80 g moučkového cukru
- 30 g mandlové mouky
- 2 g soli
- 40 g vejce
Kávový krém
- 23 g cukru na karamel
- 60 g plnotučného mléka
- 79 g silné kávy
- 11 g kukuřičného škrobu
- 21 g žloutku
- 7 g cukru
- 0,5 g soli
- 48 g másla nakrájeného na kousky
- 1/2 vanilkového lusku
kakao na posypání

Příprava těsta
Mouku s moučkovým cukrem a kakaem prosijte do mísy robota. Přidejte sůl a dobře vychlazené máslo nakrájené na kostičky. Pádlovým nástavcem zpracujte na drobenku. Nakonec přidejte vejce a připravte soudržné těsto. Mezi dvěma listy pečicího papíru těsto vyválejte na tloušťku 2 mm a dejte na 12 hodin chladit. Po této době z těsta vykrájejte čtverečky. Pečte 8 minut na 150°C (při použití horkovzduchu).
Kávový krém
Mléko s kávou přiveďte k varu. Cukr s vanilkou svařte na karamel. Horké mléko tenkým pramínkem přilévejte ke karamelu a stále míchejte. Karamel ještě chvíli povařte, abyste rozmíchali veškeré tužší kousky a pak jej za stálého míchání nalijte na žloutky prošlehané s cukrem, solí a škrobem. Krém vraťte na sporák a ještě 2 minuty povařte. Nechte ho vychladnout asi na 40°C, vmíchejte máslo a prošlehejte. Zakrytý krém co nejrychleji vychlaďte.
Slepování
Čtverečky po dvou slepujte kávovým krémem a nakonec je posypte kakaem.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak jste docílila toho vzoru na tomto cukroví. Jedná se o nějakou speciální fólii? Předem děkuji za odpověď. Iveta Hůlová
To se mi líbíTo se mi líbí