Borůvkový cheesecake

IMG_9367

Suroviny vystačí na cheesecake s průměrem 20 cm. Sušenky nebyly zrovna po ruce, tak jsem sáhla do ledničky a na základ použila sladké křehké těsto. Pokud dáváte přednost spíš sušenkovému základu, vyrobíte jej podle receptu na švestkový cheesecake, jenom množství surovin vynásobte dvěma.

Suroviny

200g pâte sucrée podle receptu tady, vyválené na 6mm
500g borůvek (odeberte 100g na ozdobení)
330g krémového sýra
130g smetany ke šlehání
50ml medu
1/2 lžičky skořice
1/4 lžičky koriandru
6 plátků želatiny (1 balíček)

zelené lístky, například tymián

IMG_9389

Příprava

Těsto vyválejte na tloušťku 6 mm a předpečte jako obvykle. Upečený základ nechte vychladnout a zatím připravte náplň. Želatinu ponořte do ledové vody, aby nabobtnala. Borůvky s medem, skořicí a koriandrem povařte a pak rozmixujte ponorným mixérem. Trochu borůvek smíchejte s vyždímanou želatinou a vše pak vraťte ke zbytku ovoce do hrnce a pořádně rozmíchejte. Odeberte 60 ml směsi a uložte zatím do ledničky. K  borůvkám přimíchejte nejdřív krémový sýr a k chladné směsi i vyšlehanou smetanu. Dno dortu pevně upněte do ráfku a nalijte na něj náplň. Cheesecake chlaďte nejlépe přes noc. Druhý den opatrně zahřejte zbytek borůvkového pyré s želatinou a nalijte jej na vršek dortu, k ozdobení použijte borůvky a zelené lístky a želatinu nechte ještě chvíli ztuhnout. Před podáváním uvolněte dort z ráfku.

Rádi byste vyzkoušeli i jiný cheesecake? Podívejte se na jahodový s řeckým jogurtem, čokoládový nebo cheesecake s pošírovanými hruškami a praliné.

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s