Suroviny na těsto (kakaové sladké křehké těsto)
Dávka vystačí na čtyři tartaletky o velikosti 12 cm.
136g hladké mouky, prosáté
40g mandlové mouky
40g moučkového cukru
100g velmi chladného másla, nakrájeného na kousky
20g kakaa, prosátého k mouce
1 malé vejce
lžička vanilkového extraktu
špetka soli
Čokoládová ganache
450g čokolády 70%
400ml smetany ke šlehání
špetka soli
300g třešní
hrst lískových ořechů, opražených a nasekaných
lístky meduňky na ozdobení
Příprava korpusů
Mouku s kakaem, mandlovou moukou a máslem zpracujte na drobenku. Přidejte cukr, vajíčko, vanilkový extrakt a špetku soli a krátce prohněťte na soudržné těsto. Vytvarujte kouli, lehce zploštěte, zabalte do potravinářské folie a dejte odležet do ledničky minimálně na půl hodiny. S těstem pracujte rychle a snažte se je co nejmíň zahřívat rukama, máslo by se nemělo při práci rozpustit.
Odleželé těsto vyválejte na tloušťku 4mm a vykrájejte kolečka o průměru asi 15cm. Těsto vložte do formiček, uhlaďte a přebytečné těsto odřízněte. Dno propíchejte vidličkou a dejte na půlhodinu chladit. Poté korpusy upečte na 180°C, budou hotové asi za 15 minut.
Příprava ganache
Čokoládu se solí nasypte do ohnivzdorné misky. Smetanu zahřejte na sporáku a pak přelijte přes čokoládu. Směs nechte minutu stát a pak míchejte tak dlouho, dokud ganache nebude úplně hladká. Na vychladlé tartaletky nasypte vypeckované třešně a nahoru nalijte ganache. Na lehce ztuhlou ganache přidejte ještě nasekané ořechy, několik třešní se stopkou a lístky meduňky. Hotové tartaletky uložte do ledničky.
Jeden komentář Přidejte váš