Matcha malinový dort


Suroviny na matcha korpus
3 vejce
90g krupicového cukru
80g hladké mouky
vrchovatá lžíce matcha čaje
30g mléka
15g rozpuštěného a zchladlého másla
1,5 lžičky kukuřičného škrobu

Suroviny na malinovou pěnu
3 plátky želatiny
300g malin
lžíce vody
50g krupicového cukru (případně přidejte podle chuti)
250ml smetany ke šlehání

Příprava matcha korpusu

Průměr dortového ráfku nastavte na 20 centimetrů, dno vyrobte z pečicího papíru. Troubu předehřejte na 170°C (horkovzduch). Do mísy robota dejte šlehat vejce s cukrem. Mezitím si do jiné nádoby připravte hladkou mouku, matcha čaj a kukuřičný škrob. Jakmile budete mít vajíčka vyšlehaná do světlé nadýchané hmoty, prosijte na ně připravené suché suroviny a zlehka promíchejte. Nakonec přilijte máslo a mléko, promiste, ale nepřemíchávejte. Těsto nalijte do formy a dejte péct. Po 18 minutách vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto propečené. Korpus nechte úplně vychladnout na mřížce.

Příprava malinové pěny

Želatinu nechte nabobtnat s několika lžícemi studené vody. Maliny s cukrem a lžící vody dejte povařit na střední plamen a pak propasírujte přes síto. Želatinu vyždímejte, rozpusťte s několika lžičkami horké vody a vmíchejte do propasírovaných malin. Směs nechte vychladnout.
Ráfek o centimetr utáhněte a z upečeného korpusu jím vykrojte kruh, nebo ráfek použijte jako šablonu a krájejte ostrým nožem. Ráfek dobře utěsněte okolo korpusu, aby později po stranách nevytékal krém. Smetanu vyšlehejte, smíchejte s malinami a nalijte na korpus. Dort dejte přes noc ztuhnout do ledničky.
Před podáváním dort ořízněte, abyste ho uvolnili z ráfku. Dort zespodu podepřete rukou a směrem nahoru jej vytlačte z ráfku ven a uložte na servírovací podnos.

2 komentáře: „Matcha malinový dort

  1. Verunko, nevím jestli jsem to někde přehlédla, ale v seznamu surovin vám chybí kolik želatiny? 🙂 Děkuji a určitě dortík vyzkouším, vypadá úžasně 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.