Malinové millefeuilleSuroviny na listové těsto

Vodánek
250g polohrubé mouky
1/2 lžičky soli
50g másla, rozpuštěného a zchladlého
150ml chladné vody

Máslový blok
175g studeného másla

Suroviny na krém
200g mascarpone
50g moučkového cukru
1/2 hrnku malinového pyré
100ml smetany ke šlehání
hrst pistácií, nasekaných
hrst malin na ozdobení

Příprava listového těsta
Mouku promíchejte se solí, lehce vmíchejte vodu a rozpuštěné máslo. Míchejte jen tak, abyste získali soudržný základ těsta. Vytvarujte čtverec a do něj udělejte horizontálně i vertikálně v polovině zářez tupým cukrářským nožem nebo kartou. Krájejte ale jen do poloviny hloubky těsta, nechcete jej rozdělit na kousky. Vodánek dejte chladit. Máslo vyválejte mezi dvěma kusy potravinářské fólie do tvaru čtverce stejné velikosti, jakou má vodánek, dejte také na 2 hodiny chladit.
Rohy vodánku, které jste si dříve naznačili, vyválejte směrem ven od středu těsta tak, že těsto bude mít tvar křížku. Doprostřed položte máslový blok a přes něj přehněte všechny čtyři vyválené cípy těsta, jako byste balili dopisní obálku.
Na pomoučněné ploše těsto vyválejte na obdélník třikrát delší než široký, válejte směrem od středu k sobě a od sebe. Těsto otočte o čtvrtkruh, pravou třetinu přeložte přes střed těsta a přes ni pak přeložte i levou třetinu. Z těsta průběžně oprašujte přebytečnou mouku, aby nebylo suché. Balíček otočte o 45° a znovu stejným způsobem vyválejte obdélník, který potom přeložíte na třetinovou velikost. Tímto jste provedli dvě obrácení těsta. Zabalte těsto do potravinářské fólie a dejte chladit na 2 hodiny. Těsto takto ještě přeložte a vyválejte 4x, celkově provedete 6 přeložení, uložte na hodinu do ledničky. 
Hotové těsto vyválejte na 4mm, vykrájejte kolečka, ta propíchejte vidličkou a dejte chladit. Troubu rozehřejte na 200°C, na plech s kolečky položte list pečicího papíru a na něj další plech nebo mřížku pro zatížení. Takto pečte 20 minut, pak zátěž sundejte a kolečka poprašte moučkovým cukrem, díky kterému jejich povrch pěkně zkaramelizuje. Takto pečte dalších 20 minut. Po vyndání z trouby nechte kolečka vychladnout na mřížce. 
Příprava malinového krému
V míse metlou prošlehejte mascarpone s cukrem, vmíchejte malinové pyré. V jiné míse vyšlehejte smetanu a smíchejte s malinovou směsí, krém dejte ztuhnout do ledničky.
Sestavení millefeuille
Pistácie nasekejte na menší kousky. Cukrářský sáček s hladkou špičkou naplňte malinovým krémem. Jednu třetinu upečených koleček nastříkejte střídavě většími a menšími hromádkami krému, aby se vám na tu menší vešla ještě malina. Druhou třetinu koleček ozdobte krémem a posypte pistáciemi, na poslední třetinu koleček nastříkejte po jedné menší hromádce krému a přilepte malinu. Nakonec sestavte kolečka po třech a před podáváním nechte zatuhnout v ledničce.

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s