Profiteroly z čokoládového odpalovaného těsta


Suroviny na kakaové odpalované těsto

250ml vody
110g másla
140g mouky
30g kakaa
lžička moučkového cukru
1/2 lžičky soli
5 vajec

Suroviny na craquelin

40g másla, nakrájeného na kousky
50g mouky
50g třtinového cukru

u kakaové verze přidejte 7 gramů kakaa

Příprava craquelin
Máslo s moukou, třtinovým cukrem a kakaem smíchejte dohromady. Těsto vyválejte mezi dvěma listy pečicího papíru na šířku 3mm a dejte vychladit. Ze ztuhlého těsta pak vykrájejte kolečka o něco menší nebo stejně velká jako profiteroly.
Příprava profiterolů
V hrnci na sporáku přiveďte k varu vodu s nakrájeným máslem. Jakmile se máslo rozpustí, sundejte hrnec ze sporáku a přisypte prosátou směs mouky se solí, cukrem a kakaem. Vraťte na sporák a dobře mouku rozmíchejte. Zvyšte plamen a stále těsto míchejte, aby se z něj odpařila voda. Trvá to přibližně tři minuty. Těsto je hotové, jakmile se na stěnách hrnce vytváří suchý povlak. Těsto přesuňte do mísy robota a plochým šlehačem promíchávejte na pomalé otáčky, aby odešla pára. Nechte robot běžet a do mírně zchladlého těsta přidávejte jedno vejce po druhém, každé dobře rozmíchejte. Množství přidaných vajec upravte podle konzistence těsta. Po vytažení šlehače z mísy by hladké a lesklé těsto mělo jen pomalu stékat zpátky a částečně se odtrhávat od metly. Dejte pozor, abyste nepřidali příliš vajec a těsto nebylo tekuté.
Těsto vložte do cukrářského sáčku a na plech vyložený pečicím papírem stříkejte přibližně 2,5cm vysoké i široké profiteroly, na jejich vršek položte craquelin. Před pečením dejte plech asi na 30 minut do ledničky, aby těsto lépe vyskočilo. 
Troubu předehřejte na 200°C. Pečte profiteroly 20 minut, pak snižte teplotu na 180°C a pečte dalších 20 minut. Jestli není těsto uvnitř syrové, zjistíte poklepáním, upečený profiterol zní dutě. Pokud bude třeba, sušte dál s otevřenou troubou, do dvířek strčte vařečku. Ihned po vytažení z trouby udělejte zespodu do profiterolů dírku, aby vyšla pára.

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s