Čokoládové cupcakes s krémem z mascarpone a šlehačky

Suroviny na těsto
180g krystalového cukru
110g změklého másla
90g polohrubé mouky
80g hladké mouky
2 lžičky pečicího prášku
špetka soli
50g kakaa
240ml vody
2 vejce velikosti L
lžička vanilkového extraktu

Suroviny na krém
250g mascarpone, případnou tekutinu slijte
100g moučkového cukru
120ml smetany ke šlehání
lžička vanilkového extraktu

strouhaný kokos na posypání

300g bílé čokolády a špejle na výrobu stromků


Postup

Předem si připravte čokoládové stromky. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, mezitím plech vyložte pečicím papírem a na něj položte špejle nebo papírová brčka. Cukrářský sáček s úzkou špičkou naplňte rozpuštěnou čokoládou a na papír přes špejle nastříkejte stromky. Nechte vychladnout, pak umístěte do chladu. Až ozdoby zcela ztuhnou, sloupněte je z papíru. 

Příprava těsta

Vodu přiveďte k varu a přelijte jí kakao. Směs dobře promíchejte a nechte vychladnout. 
Troubu předehřejte na 190°C, na plech si připravte papírové košíčky. V míse robota vyšlehejte máslo s cukrem, pak přidávejte jedno po druhém vejce. Každé vajíčko dobře zapracujte, nakonec přidejte vanilkový extrakt. Do jiné mísy nasypte polohrubou i hladkou mouku, pečicí prášek a špetku soli, promíchejte a přidejte k tekutým surovinám. Těsto jen zlehka spojte dohromady. Nakonec vlijte zchladlé kakao s vodou, zvyšte otáčky a ještě několik minut šlehejte. Těsto rozdělte do košíčků, pečte 15 minut a vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto upečené. Hotové košíčky nechte vychladnout. 
Příprava krému
Promísené mascarpone metlou prošlehejte s cukrem. Zvlášť vyšlehejte smetanu, vmíchejte vanilkový extrakt a opatrně spojte s mascarpone. Košíčky ozdobte krémem, posypte kokosem a doprostřed zapíchněte čokoládový stromek.

2 komentáře: „Čokoládové cupcakes s krémem z mascarpone a šlehačky

  1. Pane jo, to je tak lahodný recept, snadný a tak jednoduchá ozdoba a já se pořát sněčím patlám a vžnikne z toho hruza.
    Máš to moc pěkné 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.