Makové madlenky


Suroviny
110g másla
hrnek hladké mouky
3 vejce velikosti L
1/2 lžičky pečicího prášku z vinného kamene
1/4 lžičky soli
1/2 hrnku krystalového cukru
2 plné lžíce třtinového cukru
lžička vanilkového extraktu
2 lžičky citrónové kůry
3 lžičky máku

Postup
Máslo rozpusťte v hrnci na mírném plameni, pak plamen ztlumte na minimum, abyste máslo udrželi teplé. V míse robota vyšlehejte vejce s oběma cukry do světlé pěny. Mezitím v jiné míse smíchejte mouku s pečicím práškem a solí. K vyšlehané pěně přimíchejte citrónovou kůru, mák a vanilkový extrakt. Postupně po třetinách vmíchejte moučnou směs. Naběračku těsta vmíchejte do hrnce k rozpuštěnému máslu, vraťte zpět do mísy a vypracujte jednolité těsto. Přikryjte potravinářskou fólií a uložte do ledničky nejlíp přes noc. 


Plech na madlenky vymažte a vysypte moukou a dejte chladit na 30 minut do ledničky. Troubu rozehřejte na 190°C. Do každé formičky dávkujte jednu až dvě lžičky těsta. Pečte asi 15 minut, okraje hotových madlenek se zbarví dozlatova. Plechem několikrát klepněte o stůl a madlenky uvolněné z formy přesuňte na mřížku.

2 komentáře: „Makové madlenky

  1. Děkuju, s madlenkami se krásně experimentuje. Zkoušela jsem třeba i madlenky Ispahan, tj. s malinami a růžovou vodou. Těším se na připomínky, až tyhle makové vyzkoušíš.)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.