Borůvkovo-pomerančový cheesecake

Scroll down to content


Krusta:

120 g sušenek

60 g másla


Krém:

400 g krémového sýra jako Philadelphia
400 g mascarpone 
200 ml smetany
6 plátků želatiny
200 g cukru
80 g borůvek
šťáva a kůra ze dvou pomerančů

květy na ozdobení

Krusta

Sušenky rozdrťte v mixéru, válečkem přes potravinářskou fólii nebo v hmoždíři. Drobečky smíchejte s rozpuštěným máslem, namačkejte na dno formy a upěchujte lžící. Uložte do chladničky.  


Borůvková vrstva

S několika lžícemi studené vody nechte nabobtnat 3 plátky želatiny. V míse robota rozmixujte polovinu philadelphie, mascarpone, smetany, cukru a borůvky. Do hrnce na sporák dejte vařit vodu. Na hrnec položte ohnivzdornou misku, její dno by se nemělo dotýkat vody ve spodním hrnci. Do misky vložte dvě lžíce sýrové směsi a přidejte vyždímané plátky želatiny. Vmíchávejte, dokud se želatina nerozpustí. Želatinu ihned zamíchejte do sýra, hotový krém nalijte na krustu. Dejte chladit minimálně na hodinu.


Pomerančová vrstva

Nechte nabobtnat 3 plátky želatiny s trochou studené vody. V míse robota rozmixujte zbytek philadelphie, mascarpone, smetany, cukru, pomerančovou šťávu i kůru. Ve vodní lázni zahřejte vymačkanou želatinu s dvěma lžícemi sýra a dobře rozmíchejte. Želatinu vraťte do sýrové směsi, promixujte. Krém nalijte na borůvkovou vrstvu a uložte do chladničky nejlépe přes noc.

Před podáváním ozdobte.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: