Dort Lesní mech

Korpus:

350 g čerstvého špenátu bez stopek
3 vejce velikosti L
190 g krystalového cukru
240 g oleje
280 g hladké mouky
3 lžičky pečicího prášku
2 lžíce citrónové šťávy
kůra z jednoho citrónu

Krém:
250 g krémového sýra
100 g mascarpone
1 – 2 lžíce moučkového cukru
půl lžičky vanilkového extraktu

borůvky, ostružiny a máta na ozdobení
dvě lžičky krému
Korpus

Troubu předehřejte na 170 °C, dortovou formu vyložte pečicím papírem. Mouku s práškem na pečení prosijte. Špenát nakrájejte na kousky a posekejte ponorným mixérem do hladké pasty. Vmíchejte citrónovou šťávu a odložte. V míse robota šlehejte na vysoké otáčky vejce s cukrem, dokud jejich objem několikanásobně nenabyde. Poté zpomalte na nízké otáčky a tenkým pramínkem přilévejte olej. Přidejte špenát s citrónovou kůrou a rozmíchejte. Po částech vkládejte mouku a vždy dobře zamíchejte stěrkou. Těsto vlijte do formy a pečte asi 50 minut, dokud špejle zapíchnutá do těsta nevyjde čistá. Upečený korpus nechte lehce vychladnout ve formě, pak přesuňte na mřížku. 

Krém

V míse robota prošlehejte mascarpone s krémovým sýrem a cukrem, do hladké směsi přidejte vanilkový extrakt a promíchejte. 

Sestavení dortu

Vychladnutý korpus seřízněte, aby vršek byl rovný. Dort můžete i otočit a použít ploché dno korpusu jako vršek dortu. Korpus nakrájejte na tři placky, předem si párátky nebo špejlemi označte výšku pater. Krém rozdělte na dvě poloviny, odložte dvě lžičky na závěrečné zdobení. Na spodní patro dortu naneste polovinu krému a zakryjte druhou částí korpusu. Natřete druhou půlkou krému, přiklopte vrchní díl korpusu. Na lístky a ovoce naneste zespodu trochu krému a ozdobte vršek dortu. 


4 Replies to “Dort Lesní mech”

    1. Petro, tak to bohužel už nevím, řekla bych okolo 20 cm, ale je to bohužel jen tip.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: